Ortodoncja

 

  • Profilaktyka ortodontyczna
  • Leczenie ortodontyczne dzieci (częściowe aparaty stałe , aparaty grubo łukowe  - Hyrax, Bihelix, łuki podniebienne)
  • Leczenie ortodontyczne dorosłych (aparaty metalowe, porcelanowe, szafirowe)
  • Niewidoczne leczenie ortodontyczne -  INVISALIGN, leczenie aparatami językowymiW leczeniu ortodontycznym wszystko zaczyna się od właściwej diagnozy, która jest kluczem do dalszego leczenia ortodontycznego. Dla każdego pacjenta ortodonta przygotowuje  indywidualne rozwiązania terapeutyczne w zależności od wieku, zaawansowania wady zgryzu, parafunkcji, kondycji stawów skroniowo-żuchwowych. W celu przygotowania Planu leczenia wykonuje zdjęcia fotograficzne Pacjenta i jego zębów oraz wyciski do sporządzenia modeli diagnostycznych analizuje zdjęcia RTG. Pacjent na etapie przedstawiania Planu leczenia dowiaduje się o możliwościach i sposobach leczenia swojej wady zgryzu, o przewidywanym czasie oraz całkowitych kosztach leczenia. Przedstawiane warianty aparatów mogą różnić się estetyką, a także komfortem użytkowania. Całkowity koszt leczenie obejmuje założenie aparatu, wizyty kontrolne, wszystkie potrzebne materiały, leczenie retencyjne i ewentualne awarie. Płatności rozłożone są w dogodnych ratach. Opracowany Plan leczenia Pacjent otrzymuje na piśmie. W trakcie leczenia oraz po zakończeniu ortodonta wykonuje zdjęcia fotograficzne w celu udokumentowania przebiegu leczenia. Pacjent ma możliwość śledzenia postępów leczenia w trakcie jego trwania, a po zakończeniu dostaje zdjęcia „przed i po”.

W leczeniu najmłodszych Pacjentów ortodonta stosuję aparaty praktycznie nie wymagające współpracy od naszych pociech. Leczenie w taki sposób jest bardziej efektywne i mniej obciąża rodziców. Zamiast aparatów ruchomych lekarz stosuje częściowe aparaty stałe czy aparaty grubo łukowe (np. aparat Hyrax, Bihelix).

Pamiętajmy o tym, że wady zgryzu to nie tylko aspekt estetyczny, ale przede wszystkim aspekt zdrowotny. Wady zgryzu mają wpływ na cały nasz organizm, a nie leczone mogą doprowadzić do przedwczesnej utraty zębów. Wady zgryzu mogą mieć różne przyczyny, a początek ich powstawania może mieć miejsce już we wczesnych latach dziecięcych.

 {/slider}

W AmerDental leczenie ortodontyczne wykonuje:

dr Katarzyna Borycka

dr Eliza Majewska-Kucharska

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które mogą być już zapisane w folderze przeglądarki na dysku użytkownika. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i zaufania.

Akceptuję wykorzystanie plików cookie