ImplantologiaImplanty w AmerDental


Implant zębowy to nic innego, jak odpowiednik korzenia zęba umożliwiający trwałą odbudowę utraconego uzębienia. Najczęściej implanty są wykonanymi z tytanu śrubami, których powierzchnia jest odpowiednio przygotowywana tak, aby organizm „zaakceptował” ten obcy dla niego materiał. Opisywana „akceptacja” zachodzi w procesie tzw. osteointegracji czyli strukturalnego i czynnościowego połączenia pomiędzy żywą kością a powierzchnią implantu.

Brak uzębienia (pojedynczego bądź wielu zębów), może powodować wiele niekorzystnych zmian w obrębie jamy ustnej prowadzących do pogorszenia wyglądu jak również funkcji układu pokarmowego. Nieodpowiednie rozdrabnianie pokarmu prowadzi do dysfunkcji układu trawiennego, który musi „walczyć” z nieodpowiednio uformowanymi kęsami. Brak nawet pojedynczego zęba powoduje, że pozostałe zęby mogą ulec przemieszczeniu w powstałą lukę, a ząb przeciwległy stopniowo wysuwa się szukając kontaktu z utraconym uzębieniem. Utrata zęba zapoczątkowuje cykl przemian metabolicznych w kości powodujących stopniowy zanik tkanki kostnej w miejscu utraconego zęba, przyspieszając tym samym proces starzenia twarzy. Organizm ludzki jest jak naczynia połączone i zmiana nawet jednego elementu może powodować zmianę całego układu. Aby zapobiec opisanym zjawiskom należy starać się zachowywać harmonijną całość poprzez odbudowę utraconego uzębienia. Ale żeby osiągnąć ten cel można przecież zastosować mosty, protezy ruchome (szkieletowe, osiadające, całkowite). Pozostaje więc pytanie - po co mi implanty?

  • nie chcą niszczyć własnych zębów poprzez szlifowanie przed osadzeniem mostu,
  • dbają o wygląd i dążą do najbardziej estetycznych rozwiązań,
  • nie akceptują protez ruchomych, które często powodują szereg problemów : otarcia dziąseł, nieestetyczny wygląd, brak odpowiedniego utrzymania protezy, konieczność wyjmowania protezy i inne,
  • mają dosyć ciągłego wypadania protez, chcą polepszyć ich utrzymanie i zapomnieć o krępujących sytuacjach, gdy proteza spadała im w czasie jedzenia. Nowoczesne systemy implantologiczne oferują rozwiązania technologiczne gwarantujące dobre utrzymanie protez ruchomych.

Uprośćmy- implanty (o ile nie ma przeciwwskazań) są dla każdego! Bo kto nie chciałby mieć technologicznie najdoskonalszego, estetycznie najładniejszego i czynnościowo najbardziej zbliżonego do natury rozwiązania protetycznego zamiast przestarzałych mostów i wyjmowanych protez?!

W AmerDental implanty wykonuje:

dr Michał Zmorzyński– specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które mogą być już zapisane w folderze przeglądarki na dysku użytkownika. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i zaufania.

Akceptuję wykorzystanie plików cookie